Vampiristler
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vampiristler

Vampiristler

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Boleyn Kızı ~ The Other Boleyn Girl

YazarMesaj
Queen
Moderatörler
Moderatörler
Queen

Boleyn Kızı ~ The Other Boleyn Girl Empty
MesajKonu: Boleyn Kızı ~ The Other Boleyn Girl   Boleyn Kızı ~ The Other Boleyn Girl Icon_minitimePtsi Ağus. 23, 2010 8:33 pm

Boleyn Kızı ~ The Other Boleyn Girl The-other-boleyn-girl

Yapım:2008 ~ ABD, İngiltere
Tür:Biyografi, Dram, Psikolojik, Romantik, Tarih
Yönetmen:Justin Chadwick
Senaryo:Philippa Gregory, Peter Morgan
Senaryo (Kitap):Philippa Gregory
Yapımcı:Scott Rudin, Alison Owen, Mark Cooper, Faye Ward, Jane Robertson, David M. Thompson Görüntü Yönetmeni:Kieran McGuigan
Müzik:Paul Cantelon Dağıtım:Bir Film
Filmin Websitesi:www.sonypictures.com/movies/theotherboleyngirl
Süre:1 saat 55 dkGösterim
Tarihi:23 Mayıs 2008 (Türkiye)
15 Şubat 2008 (Almanya)
29 Şubat 2008 (ABD)
06 Mart 2008 (Rusya)

Boleyn Kızı ~ The Other Boleyn Girl The_other_boleyn_girl_still

Filmin ÖzetiMary Boleyn (Scarlett Johansson), on dört yaşında, masum bir kız olarak kraliyet sarayına geldiğinde Kral VII. Henry’nin (Eric Bana) gözlerini kamaştırır. Kralın sonsuz ilgisi karşısında tüm varlığı alt üst olan Mary’nin krala olan aşkı her geçen gün artarken, apaçık yaşanan bu aşkın beraberinde sarayın taçsız kraliçesi olarak görülmeye başlanır. Zamanla kralın ilgisini kaybetmeye başlayan Mary, karşısında rakip olur kardeşi Anne (Natalie Portman)’i bulacaktır. Tüm bunlar karşısında, ailesinin hırslı oyunlarında bir piyon haline gelmiş olduğunu ve saray hayatının tehlikeli entrikalarını fark eden Mary, ailesinin isteği üzerine kardeşinin krala yakınlaşmasına yardım eder ve olanları soğukkanlılıkla izlemeye devam eder; Anne’i kraliçeliğe götürecek yolda bile sesini çıkarmayacaktır. Mary’nin krala karşı tutkulu aşkı ve Anne’in içten sevgisi arasında rekabet artarken, İngiltere de bu ikircikli aşkın ortasında ikiye bölünme yolundadır. Dramatik bu ilişkiler ağına rağmen sadakat ve gücü yine de birbirlerinde bulan Boleyn kızlarının birbirine olan bağı, geride bıraktıkları dağılmış bir ülke, tatminsiz bir aile ve tükenmeyen aşklarına rağmen artar. Onları nasıl tehlikelerin beklediği ise kralın insafına kalacaktır.

Boleyn Kızı ~ The Other Boleyn Girl Scarlett_johansson_470x355

Oyuncular
Scarlett Johansson (Mary Boleyn)
Natalie Portman (Anne Boleyn)
Eric Bana (Henry Tudor)
Jim Sturgess (George Boleyn)
Kristin Scott Thomas (Lady Elizabeth Boleyn)
Andrew Garfield (Francis Weston)
Juno Temple (Jane Parker)
David Morrissey (The Duke Of Norfolk)
Eddie Redmayne (William Stafford)
Ana Torrent (Aragon'lu Catherine)
Benedict Cumberbatch (William Carey)
Corinne Galloway (Jane Seymour)

Boleyn Kızı ~ The Other Boleyn Girl
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Boleyn Kızı