Vampiristler
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vampiristler

Vampiristler

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Carmilla - Karanlıklar Prensesi Vampir

YazarMesaj
Queen
Moderatörler
Moderatörler
Queen

Carmilla - Karanlıklar Prensesi Vampir Empty
MesajKonu: Carmilla - Karanlıklar Prensesi Vampir   Carmilla - Karanlıklar Prensesi Vampir Icon_minitimePtsi Tem. 26, 2010 6:45 pm

Carmilla - Karanlıklar Prensesi Vampir 70321

Baş döndürücü cazibesi ve büyüleyici güzelliği ile çevresindekileri etkileyip ağına düşürmeyi başaran dişi bir vampir; Carmilla.

Yayınlandığı dönemde kahramanı Carmilla'nın yaşadığı çarpık ilişkilerden dolayı kabullenmeyen bu yüzden de fazla ilgi görmeyen Karanlıklar Prensesi Carmilla konuk edildiği malikânenin genç kızını dahi kendine aşık edecek kadar baştan çıkarıcıdır. Kaldığı malikâne ve çevresine kısa sürede dehşetin, korkunun ve ölümün bir karabasan gibi çökmesine sebep olan Carmilla vampir edebiyatının güzel olduğu kadar çekici ve kışkırtıcı örneklerinden biridir.

· Sayfa Sayısı : 222
· Çevirmen : Deniz Akkuş
Basım Tarihi : 03 - 2010

Babam rahiple birlikte kiliseye gitti. Kızın bugün gömüleceğini sanıyordum.
'Kız mı? Köylülere kafa yoramam ben. Kızın kim olduğunu da bilmiyorum, ' dedi Carmilla, gözlerinden ateş saçarcasına.
'On beş gün kadar önce hayalet gördüğünü iddia eden kızdı o, durumu o zamandan beri giderek ağırlaştı, nihayet dün son nefesini vermiş.'
'Hayaletlerden bahsetme bana. Yoksa bütün gece gözümü kırpamam.'
'Dilerim humma veya veba değildir; çünkü belirtiler akla bunları getiriyor, ' dedim. 'Domuz çobanının genç karısı öleli bir hafta oluyor, kadıncağız gece uyurken bir şey gelip boğazından yakalamış, neredeyse boğuluyormuş. Babam, yüksek ateş böyle garip hayallere sebep olur, diyor. O gecenin sabahında kadın çok iyiymiş. Sonra birden hastalanıp yatağa serilmiş, sonunda geçen hafta öldü işte.' (Arka Kapak)

Carmilla - Karanlıklar Prensesi Vampir
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Karanlıklar Ülkesi
» Kız Kardeşim Vampir:Ben O, O Ben
» Karanlıklar Ülkesi: Evrim
» Karanlıklar Ülkesi: Lycan’ların Yükselişi
» Vampir Romantizmi